Wybrane, ciekawe artykuły i porady branżowe

Nowości, ciekawostki, porady ekspertów

Walka o każdy metr kwadratowy

Walka o każdy metr kwadratowy

Zakup nowego domu, mieszkania, apartamentu to dla wielu osób często spełnienie marzeń. Niestety, czasem jednak te marzenia mogą zamienić się w koszmar, gdy deweloper nie przestrzega warunków umowy.

Nietypowe sytuacje, w których nabywcy otrzymują klucze do mieszkań o znacznie mniejszej powierzchni niż ta, za którą zapłacili, wcale nie są rzadkie.

Dalej
Skup nieruchomości za gotówkę

Kto to jest notariusz?

Jaka jest jego rola w transakcjach nieruchomości?

Notariusz, zwany również rejentem, to prawnik, który został powołany do wykonywania czynności notarialnych, czyli czynności prawnych, które wymagają szczególnej formy i ochrony.

Rola notariusza jest ustanowiona przez państwo, a notariusz jest urzędnikiem publicznym, co oznacza, że działa na rzecz społeczeństwa i państwa, a nie prywatnych interesów.

Next
Zachowek

Co to jest zachowek?

Komu i ile się należy?

Zachowek jest to instytucja prawa spadkowego, która ma na celu ochronę najbliższych osób spadkodawcy, które z różnych przyczyn nie zostały uwzględnione w podziale spadku. Mogą to być osoby pominięte w testamencie lub w darowiznach dokonanych przed śmiercią spadkodawcy. Osoby uprawnione do zachowku mają prawo żądać zapłaty od tych, którzy nabyli prawa do spadku. Komu dokładnie należy się zachowek i w jakiej kwocie?

Dalej
Szybkie sprzątanie domu, mieszkania

10 kroków do udanej transakcji

Jak przygotować swój dom, mieszkanie do udanej transakcji?

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży jest kluczowym elementem realizacji transakcji. Brak motywacji, natłok ilości pracy, obowiązków skutecznie zniechęca do gruntownego sprzątania. Jest jednak kilka sposobów, na zarządzanie czasem podczas codziennych obowiązków porządkowych, by szybko cieszyć się czystym i schludnym otoczeniem.

Next
Jak wybrać kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania

Jak wybrać?

Zakup nieruchomości - mieszkania, domu to jedna z najistotniejszych decyzji finansowych w życiu. Wymaga zaangażowania i znacznej wiedzy, a wybór właściwego kredytu hipotecznego może być ważny dla Twojej stabilności finansowej przez wiele lat. Oto kilka kroków, które w sposób świadomy, pomogą Ci wybrać najlepszy kredyt hipoteczny na zakup mieszkania, domu.

Dalej
Analiza umowy kredytowej

Analiza umowy kredytowej

Na co zwracać szczególną uwagę

Jeżeli znalazłeś już optymalną ofertę kredytową i stoisz przed decyzją o podpisaniu umowy kredytu hipotecznego, to pamiętaj, że umowa kredytowa to dokument, który wiąże Cię z bankiem na wiele lat. Zrozumienie wszystkich zapisów i warunków tejże umowy jest niezwykle ważne, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek a nawet dodatkowych kosztów w przyszłości.

Next

Skontaktuj się z nami

Dane adresowe, kontaktowe i obszar działania

2S Nieruchomości

ul. Sobieskiego 11 lok. CD18
40-082 Katowice

Wyślij wiadomość

e-mail: nieruchomosci@2s.pl
tel. + 48 794 12 12 30

Znajdź konsultanta


Wszystkie miasta